نمایندگی مجاز

قدم کلیک‌هایتان بر چشم

مسأله‌هایمان کوچک است
ساعت ۱:٥٤ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۳٠ مهر ۱۳۸٧  

این مطلب، گفت‌وگویی است که در موضوع مدیریت‌ فرهنگی در شماره پنجم ماهنامه «راه» (شهریور و مهر 87) منتشر شده است. برای دیدن وبلاگ این نشریه اینجا را کلیک کنید.

 

***

 

 

مسأله‌هایمان کوچک است

 

گفت‌وگو با حجت‌الاسلام محمدرضا زائری

 

یاسر عسگری

 

اشاره:

حجت‌الاسلام محمدرضا زائری سابقه‌ی مدیریت خانه‌ی روزنامه‌نگاران جوان، مدیریت نشریات صدف، زمزم، خانه، خیمه، نور صدا دوربین حرکت، جدید و همشهری محله و سردبیری روزنامه همشهری را در کارنامه خود دارد. زائری هم‌اکنون مشغول گذراندن دوره دکتری در لبنان است. با او در سفری که اخیراً به ایران داشت راجع‌به فضای فعالیت‌های فرهنگی در جهان عرب و مقایسه آن با فضای داخل گفت‌وگو کردیم.

 


کلمات کلیدی:
 
معرفی کتاب " عیسى المسیح فی الاحادیث المشترکة بین السنّة و الشیعة "
ساعت ٥:٥٥ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٢٢ مهر ۱۳۸٧  

مدتی پیش کتابی دیدم که به نظرم خیلی با ارزش آمد. چاپ مجمع تقریب بین مذاهب؛ اما هرچه کردم چند نسخه از آن تهیه کنم نشد تا اینکه آمدم تهران و حضوراً رفتم مجمع و خلاصه از این در به آن در و... با اینکه نه با مجمع رابطه‌ای داشتم و نه با مولف محترم آشنا بودم چیزی برایش نوشتم و در روزنامه «النهار» چاپ شد. اگر کسی به حجت‌الاسلام منتظرقائم یا آیت‌الله تسخیری دسترسی دارد سلام برساند و بگوید حالا فکری برای توزیع وسیعش در کشورهای عربی بکنند یا اقلاً چند نسخه برای من جور کنند با احتساب هزینه. صبح یک کشیش مشهور در دانشگاه سراغش را می‌گرفت و الآن هم یکی از نویسندگان بزرگ لبنان زنگ زده بود و می‌پرسید از کجا باید کتاب را تهیه کرد!

 

" عیسى المسیح فی الاحادیث المشترکة بین السنّة و الشیعة "

تثبیت المودة بین الاسلام والمسیحیة

محمد رضا زائری (•)     

ازدادت، لحسن الحظ، فی السنوات الاخیرة بادرة الاهتمام بالحوار بین الادیان وذلک لحاجة ضروریة یشعر بها ویعیشها اللبنانی اکثر من غیره ابتغاء للعیش المشترک والسلم الاهلی.


کلمات کلیدی:
 
صدمین یادداشت وبلاگ
ساعت ۳:۳٥ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٢ مهر ۱۳۸٧  

           آنچه می‌دانم از آن یـــــار بگویم یا نه؟     ... بر سر کوچه و بازار ... بگویم یا نه؟

این صدمین یادداشت وبلاگ من است، بعد از هفت سال نوشتن. فکر می‌کردم بد نیست این یادداشت یک‌جوری ویژه باشد. پس گزارش نشریه محله‌ای ضاحیه و کنسرت مذهبی حزب‌الله و ماجرای بولس سلامه و... را گذاشتم برای بعد و گفتم یک مطلب ویژه می‌نویسم. و فکر کردم برای من ویژه‌ترین موضوع چیست؟

و جز عشق چه می‌تواند باشد چیزی لایق صدمین یادداشت؟


کلمات کلیدی: