نمایندگی مجاز

قدم کلیک‌هایتان بر چشم

پيروزي «مردم» مبارك‌باد:::: رفراندم يعنی همين!!!
ساعت ۳:٢۱ ‎ب.ظ روز شنبه ٤ تیر ۱۳۸٤  

شايد شما روز جمعه به دكتر احمدي‌نژاد رأي داده باشيد. شايد هم به آقاي هاشمي رفسنجاني. شايد هم اصلاً رأي نداده‌ايد. فرقي نمي‌كند.مهم اين است كه در هر حالت نمي‌توانستيد چنين نتيجه‌اي را پيش‌بيني كنيد.

يك نفر با ده‌ها سال سابقه و شهرت و موقعيت در يك طرف و يك نفر خدمتگزار بي‌نام و نشان در طرف ديگر.

يك نفر با همه امكانات و بودجه و تبليغات گسترده در يك طرف و يك نفر با دست خالي و تكيه بر همراهي مردم در طرف ديگر.

يك نفر با حمايت همه احزاب و گروه‌هاي سياسي در يك طرف و يك نفر بدون همراهي هيچ‌جريان راست و چپ و ميانه در طرف ديگر.

و مردم انتخاب كردند.

اگر پيش از آن، رقابت ميان جناح راست بود و جناح چپ. اگر پيش از اين اختلاف ميان انقلابي بود و ضد انقلاب. اگر پيش از اين دعوا بر سر حمايت روحانيت و علما بود و دفاع روشنفكران غربزده و

اگر پيش از اين هرگونه خط‌كشي و مرزبندي رايج بود اين‌بار همه معادلات و محاسبه‌ها به هم ريخت و براي نخستين بار دو صف تشكيل شد. يك صف مردم بودند و يك صف غير مردم.

و اين بار «مردم» پيروز شدند. حضور حماسي مردم در صحنه روح انقلاب و حقيقت انقلاب و نظام جمهوري را زنده كرد. حضور مردم قامت بلند مردم‌خواهي امام راحل را در سيماي پر مهر رهبر انقلاب جلوه‌گر ساخت. مردم آمدند و حرف آخر را زدند. بدون آنكه هيچ‌كس بتواند به گمان و حدس خود پيش‌بيني كند.

اين مشاركت پرشور كه به معناي صحه گذاشتن همه رأي‌دهندگان بر مشروعيت و مقبوليت جمهوري اسلامي بود،‌وزن و سهم كساني را نيز نشان داد كه كوردلانه از رفراندوم سخن مي‌گويند و چنين وانمود مي‌كنند كه اگر كليت نظام به آراي عمومي گذاشته شود چيزي به دست مي‌آورند. آنان تمام توان و امكانات خود را در مرحله دوم انتخابات به كار گرفتند و نه تنها از تحريم سخن نگفتند بلكه همگان را به حضوري جهت‌دار در پاي صندوق‌هاي رأي تشويق كردند اما ديدند كه برخلاف تمام پيش‌بيني‌هايشان مردم علي‌رغم تمام انتقادها و گله‌ها همچنان به اصل نظام اسلامي آري مي‌گويند.

اين بار مردم آمدند فارغ از ديدگاه مذهبي و موضع انقلابي و شكل و شمايل ظاهري و نشان دادند كه وقتي خداوند چيزي را بخواهد برنامه‌ريزي و مكر و خدعه هيچ‌كس را توان مقابله با اراده خداوند نيست.

مردم نشان دادند كه آن‌قدر هوشيار و فهيم هستند كه انواع و اقسام وعده‌هاي ميليوني در تصميم آنان اثر نمي‌گذارد.

مردم نشان دادند كه سد محكم يقين و اطمينان آنان با سيلاب شايعه‌ها و دروغ‌هاي وحشتناك و گسترده نيز درهم نمي‌شكند.

اين بار مردم آمدند و پيروز شدند. اين بزرگ‌ترين درس انتخابات است. هم براي آنان كه به خاطر غرور و تكبر اين رمز بزرگ توفيق نظام اسلامي را از ياد بردند تا به جاي كينه‌توزي و فرافكني، صادقانه اين اشتباه بزرگ و شكست تلخ را چون درسي از معلم بزرگ خود يعني ملت فراگيرند و هم براي آنان كه بار سنگين امانت يعني اعتماد مردم را بر دوش گرفته‌اند تا گمان نكنند اين اعتماد مطلق و هميشگي است و به‌خاطر بسپارند كه افرادي با سابقه بيشتر،‌امكانات گسترده‌تر و موقعيت بسيار بسيار بالاتر اين فرصت را از دست داده‌اند.

درس بزرگ انتخابات اين‌بود: «خدا با مردم است» پيروزي مردم مبارك‌باد.


کلمات کلیدی: