نمایندگی مجاز

قدم کلیک‌هایتان بر چشم

التماس دعا...
ساعت ۱٢:٥٩ ‎ب.ظ روز شنبه ۳٠ مهر ۱۳۸٤  

 :::چون بنابر صراحت و صداقت داشته‌ام در «داستان حوض فيروزه» چيزي را سانسور نكردم. اگر دوستان با كمي دقت مطلب را بخوانند متوجه خواهند شد.

 :::اميرالمؤمنين علي‌عليه‌السلام در عهد خود با مالك اشتر به او توصيه مي‌كنند آدم‌هاي ترسو را از دور و بر خود براند چون آدم ترسو شجاعت و جسارت اقدام را از مدير مي‌گيرد و مي‌دانيد كه همه اتفاق‌ها در اقدام و عمل و فعل مي‌افتد نه در سلب و ترك و سكون و حذف و لابد رئيس سازمان صدا و سيما و مديران آن سازمان چنين مسئوليت‌هايي را پذيرفته‌اند كه كاري بكنند براي ارتقاي فكري مخاطب و حل مشكلات اعتقادي و پرورش انديشه و خدمت و البته درك واقعيت‌هاي عيني جامعه و تدبير براي حل مشكلات و برقراري ارتباط صريح و شفاف با شنونده  و بيننده‌اي كه براحتي مي‌تواند يكي از شبكه‌هاي ماهواره‌اي را براي تماشا انتخاب كند با ملاحظات و ... جور درنمي‌آيد.

 :::اين هم اشاره به پيام دوستي كه از تعبير من دچار سوءتفاهم شده بود:

شلوار جين و تي‌شرت قرمز پوشيدن هيچ اشكالي ندارد. مثالي كه من در آن قسمت از برنامه زدم در مورد خودم بود. لابد مي‌پذيريد كه آن‌قدر با لباس روحانيت كنتراست و تضاد دارد كه مخاطب براحتي منظور مرا درك كند و مثل شما برداشت ديگري نداشته باشد.

 :::من در مورد سابقه روزنامه‌نگاري خودم ادعايي ندارم. در طي ده پانزده سال گذشته چيزهايي پراكنده بوده كه بخشي از آنها را در شرح احوال خود آورده‌ام لابد اگر حوصله كنيد در سايت من ملاحظه خواهيد كرد.

::: درباره همشهري هم آرام‌آرام حرف‌هايم را شروع خواهم كرد. منتظرم امروز هيأت مديره جديد معرفي شوند و شنبه بعد جلسه توديع و معارفه برگزار شود و بعد...

::: در اين شب‌هاي نوراني و پربركت و با صفا همه دوستان و اگر قابل دانستيد مرا دعا كنيد. دعا براي ديگران سريع مستجاب مي‌شود و براي خود شخص هم پيش از همه و بيش از همه اثر دارد. در اين شب‌ها كه براي احيا و شب‌زنده‌داري آن معمولاً در مساجد و مجالس شركت مي‌كنيم سرنوشت يك سال آينده ما و خانواده و عزيزانمان رقم مي‌خورد و مهم‌تر از همه آنكه احتمال زياد داده مي‌شود كه يكي از اين شب‌ها شب قدر باشد من هم به عنوان يادگاري اين نكته را تقديم مي‌كنم.

مي‌گويند اگر براي جلب عنايت پروردگار ده مرتبه او را صدا بزنيد و يا الله بگوييد اميد است به شما جواب دهد و به شما نظر كند و اگر هفت مرتبه «يا ارحم‌الراحمين» بگوييد يعني اي رحم‌كننده‌ترين رحم‌كننده‌ها خداوند قطعاً به شما پاسخ خواهدداد و لبيك خواهدگفت. اينجا سخن از رحمت خداوند است براي جلب لطف او اما نكته جالب‌تر اينجاست كه در روايتي داريم: اگر كسي يك مرتبه (فقط يك مرتبه) خدا را به اين عبارت صدا كند كه :«يا اله العاصين» يعني اي خداي گناهكارها اين بار خداوند هفت مرتبه به او پاسخ مي‌دهد و لبيك مي‌گويد. در تاريكي شب و سكوت و خلوت دل و هياهو و زمزمه پريشان دعا و تضرع مؤمنين اين حديث را فراموش نكنيد. التماس دعا

 


کلمات کلیدی: