بيچاره مدّاح‌ها

<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 

اين روزها انتقاد از مداحي مد شده است مثل خيلي چيزها كه بعضي‌ها را جوگير مي‌كند. ديگر حتي ما كه خودمان هميشه اين جور وقت‌ها بيش از همه منتقد بوده‌ايم كم آورده‌ايم! خوشمزگي ماجرا اينجاست كه آقايان منتقد هيچ‌كدام آدم‌هاي كوچه و خيابان نيستند بلكه همه مسئولاني هستند كه كارها دست خودشان است و اگر قرار بوده كاري بكنند بايد تا حالا انجام مي‌داده‌اند.

توي اين مملكت خيلي از كساني كه كاري را برعهده دارند انجام نمي‌دهند و صبر مي‌كنند تا رهبر انقلاب دو كلمه درد دل كنند آن وقت به جاي پيگيري و رفع مشكل همه دوباره شروع مي‌كنند به تكرار همان حرف و فرمايش كردن. همه «آقا» مي‌شوند در حالي كه مملكت يك «آقا» بيشتر نياز ندارد. به قول مرحوم حاج داود كريمي كه مي‌گفت مشكل از آنجا شروع شد كه به جاي «ما همه سرباز توايم خميني» شعار ما شد : «ما همه سردار توايم خميني»!

وقتي ما حرص مي‌خورديم و با هزينه شخصي و گرفتاري و سختي مجلّه خيمه را راه انداختيم و چند سال پيش و در اوج عزت و ارج و قرب مداحان و مرثيه‌سرايان از اين نگراني حرف زديم هيچ‌كدام از همين آقايان منتقد مسئول همه كاره حتي به اندازه خريدن و اشتراك چند نسخه مجله همت و حمايتي نكردند. وقتي پيش اين آقا و آن آقا از اين نگراني‌ها حرف زديم، هيچ‌ عكس‌العمل جدي نشان ندادند. وقتي مرتضي وافي اين طرف و آن طرف درد دل كرد كسي اعتنا نداشت. وقتي محسن مظاهري يك‌تنه كار تحقيقاتي بزرگي در آسيب‌شناسي هيأت‌هاي مذهبي و مداحي انجام داد، هيچ‌كس چنان كه بايد قدر ندانست ولي حالا كه رهبر انقلاب مثل هميشه مجبور شده‌اند به خاطر كم‌كاري و بي‌توجهي من و شما خودشان به ميدان بيايند و با نگراني دو كلمه حرف بزنند رگ نگراني آقايان در مصادر امور بيرون زده و يادشان افتاده كه ... و فراموش كرده‌اند كه از اين جماعت بيچاره و فلك‌زده مداح تا توانسته‌اند استفاده كرده‌اند و در شأن و منقبت آنان سخن گفته‌اند. يادشان رفته كه خيلي از موقعيت‌ها را اخلاص و شور و شوق همين جماعت برايشان به ارمغان آورده و حفظ كرده و ... بايد عقلشان مي‌رسيده كه اين نهاد اجتماعي مهم و ديرپا آفت‌پذير هم هست و اگر چهار تا بچه مثل ما حرفي مي‌زنند شايد بشود قدري جدّي گرفت و... بگذريم. كاش فرصت بود و مفصل مي‌نوشتم. كلي حرف و يادداشت ننوشته هم از قبل مانده كه هر روز به اميد فردا نگهداشته‌ام.

 

 

/ 9 نظر / 17 بازدید
kheimeh

يکی نيست بگويد آقای زائری!! شما که اين همه جلز و ولز می کنی و از بی مهری ديگران می نالی خودت برای اين مشکل چه تلاشی کرده ای ؟! چقدر با مشکلات و دغدغه های خيمه آشنايی؟! فکر کرده ايد که بازخورد عملکرد شما در اين چند سال چه بوده است؟! از نگرش محيط خود نسبت به عملکردتان مطلعيد؟ عزیز دل برادر!! من که از دور دستی بر آتش دارم!! مي دانم خيمه هم حرفهای زيادی برای گفتن دارد.کاش فرصت بود و کاش این فردا زودتر می رسید و کاش... . امضاء:خيمه نشين

يه بنده خدا

شما از اون ادمايي هستيد كه به رهبر مي گيد اقا ؟و خالص و مخلص براي اقا كار مي كنيد ؟

شاهد

ما که نفهميديم که پيام اين يه بنده خدا چه بود شما از اون ادمايي هستيد كه به رهبر مي گيد اقا ؟و خالص و مخلص براي اقا كار مي كنيد ؟ آقای زائری از برنامه حوض فيروزه ی شما خيلی متشکرم اين حرفا اونم از يک روحانی ... چه قدر شما به مسايل جامعه نگاه زيبايی داريد! از خدا خواسته ام که روزی کنار شخصی با اين تفکرات باشم من کارمند آخوندی هستم که ادعای خيلی زيادی دارد ولی خيلی با اين مسايل ناآشناست خيلی به من توهين می کند زبان تشکر ندارد فقط ايراد می گيرد تمام زندگی ام تحت تاثير رفتار بد اوست اعصابم کامل به هم ريخته ! احساس افسردگی و ذلت می کنم آن چنان با من رفتار می کند که گويا من يک اسيرجنگی نامسلمانم منتظراست تا يک اشتباهی مرتکب شوم باورتان نمی شود که گاهی اشتباهات ديگران را سر من خالی می کند شما را به خدا اگه باور نمی کنيد لااقل نگوييد دروغ می گويی!!!! آقای زائری بحث حجاب را از برنامه حوض فيروزه شنيدم خيلی عالی بود ولی مشکلی که بسياری از جوانان مثل من به آن گرفتارند اين قدرنشناسی ها ست يه ذره راجع به اين مساله حرف بزنيد که برايم خيلی راه گشاست خيلی ممنونم

يه بنده خدا

منظورم اين بود كه شما از اون دسته بچه هاي بسيجي هستيد كه به رهبر مي گن اقا اخه مگه نمي دوني بسيجي هاي خفن به رهبر مي گن اقا و جونش در ميره براي ايشون .

faranak va forough

ba salam khedmate jenabe aghaye zaeri ba ghaboleye taat va ebadat jenabe ale shoma avalin rohaneye hastid ke ma 2 khahar be harfatoon ghosh medim dar zemn fekr nakonid ma chadore ya kheyli ba hejabim harfatoon kheyli shirene va ba bageye kheyli fargh dare omidvaram hamin ravesh ro baraye jazbe javana entekhab karde

معصومه مسلمانی

اقای زائری سلام- نمازو روزهاتان قبول ميخواستم بگم صحبتهای شما خيلی جذاب و زيبا است کاشکی بقيه روحانيون محترم هم اينطوری بودندلطفا به اين صحبت فرهنگ سازی ادامه دهيد شايد کمی کار ساز باشد / زندگی صحنه يکتای هنرمندی ماست هرکسی نغمه خود خواند و از صحنه رود صحنه پيوسته بجاست خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد.

مهدی

سلام داداش بزرگ من . من مهدی هستم فامیلمو نمیگم چون میخام دادش بمونیم. من برنامهاتون رو چند شب هست که از شبکه 1 میبینم میخام با شما خصوصی صحبت کنم اگه بشه ؟ در ضمن داداش من شیرازی هستم اما . . .

یک بنده خدا

آقای زائری اول از همه بيا روزنامه همشهری را سر وسامان بده و نشان بده که اهل عمل هستی

یک بنده خدا

با عرض سلام وخسته نباشيد ببينيم توي روزنامه همشهری چکار می کنيد و در عمل چگونه هستيد