يک سال دیگر هم گذشت !

باز هم 9 خرداد رسید . روزی که برای من بیش از آنکه جشن گرفتن داشته باشد نگران کننده
است. سالروز تولدم. همسرم شاد و خندان کادویش را می آورد و دختر کوچک و پسرم که بهانه ای برای خوشحالی پیدا کرده اند سر ذوق هستند اما من ...
نمی خواهم زیبایی زندگی را نبینم . کدام انسان مومن و در نتیجه عاقلی است که نعمتی به بزرگی حیات را قدر نداند و خدا را به خاطر بزرگترین و زیبا ترین رویداد هستی یعنی تولد شکر نکند ؟
به تولد فکر می کنم . به انسان . به عظمت هستی . به گشوده شدن چشمی که در برابر خود
بزرگترین لطفهای خداوند را دیده است و می فهمم که اگر این نعمت نبود و موجودی با این مشخصات قدم در دنیا نمی گذاشت چه عظمت های بیکرانه ای را نمی دید و نمی شنید
و نمی شناخت .
اما این موجود . این مسافر آشفته و غریب . این گمشده درمانده قرار بود الان کجا باشد
و نیست ؟
این را جز من چه کسی میداند و میفهمد؟
در میان خوشی و نشاط ناگهان انبوهی از واهمه ها و نگرانی ها بر سر دلم آوار می شود .
سراسیمه به دنبال کفشهایم میگردم . کسی انگار صدایم می زند...
و هر خرداد این دلشوره این ترس این آشفتگی یکسالسنگین تر می شود .
...بگذریم.
میخواستم در باره عکسهای بزرگ آقای هاشمی شاهرودی و سفرهای مکررش و حرف و حدیث های مردم هم بنویسم که ترسیدم باز پرشین بلاگ هک بشود و متن وبلاگ من
قیافه مضحک قبلی را پیدا کند !

/ 9 نظر / 20 بازدید
پوريا

بابا تولد ... بابا سالروز ... بابا مبارک ... بابا پس کی شيرينی ؟! :) :) :)

سايموند

تولدتون مبارک! چقدر خوبه که آدم نعمتها رو ببينه. با همين نعمتها ميتونيم خودمون رو بشناسيم... حقيقتا که تاریخ تولد آدم يه اثر وضعی داره. نميشه همينجوری ازش گذشت. اين هم يکی ديگه از نعمتها که سالی يکبار هم که شده مجبور به فکر بشيم!

پروا

استاد من که هر چه فکر می کنم باز نمی فهمم ردپای آن لينک ها را؟‌ به هر صورت اين خيلی خوبه که بنويسيد . راستی از هک و اينها ترسيدن....ترسيدن اصلا استاد يعنی در هر اندازه نيستی....مرگ و عدم حضور او . منبر کم سن و سالی پروا را خرده نگيريد . سالروز ورودتان به دنيا هم تبريک . .........همين!

آبدارچی

سلام عليکم. قبل از هر چيز تولد شما مبارک. آنقدر شما دير برگشتيد سر وبلاگتان که من آبدارچی و همه مشتريان آلاچيقم از شما نااميد شديم. بهر حال برای خودمان دعا ميکنم که شما هميشه به اينترنت وصل باشيد و هميشه بنويسيد. ضمنا از اين سفرها و عکسها که ميفرماييد بلندتر بفرماييد که صدايتان به ته مجلس هم برسد. ما ته ته مجلس زیر پنجره آبدارخانه نشسته ایم و گوشمان هم سنگین است. اگر جسارت نميشود بدهيد ما منتشر کنيم که شما در امان باشيد. و ترورتان نکنند.

یوسف

سلام بر زائری عزیز. زادروزتان مبارک..... کاش همه ما هر روز این تفکر را می کردیم.... دیده بان برج مینو

یاس

متنتون قابل تعمق بود ... من هم باید دنبال کفشهایم بگردم....

احمد

سلام.حاج اقا.ببخشيد که اسباب زحمت شديم...نعلينهايتان را پيدا کرديد؟

mahdi

سلام و تولدتون مبارک ! (( چگونه یک نشریه دانشجویی منتشر کنیم)) را در وبلاگ من بخوانید

سید

سلام.اينرو قبلا برای يکی از ديگران! نوشته ام.اميدوارم يکی همين رو برای خودم بنويسه. حاج آقا!تا حالا دقت کرديد هيچ کس تاريخ تولد هيتلر،موسوليني،استالين و هزاران هزار آدم معمولی را از حفظ نيست يا اثری از اين افراد در ذهن ديگران برای هميشه باقی نمي مونه؟اما اسم رسول خدا،اين سينا و هزاران هزار انسان معمولی ديگر در تمام مخيله ها باقی می مونه؟!اميدوارم اسم شما با کارهايی که خواهيد کرد تا ابد توی تاريخ ۹ خرداد تقويمها به عنوان يک انسان نوشته بشه.