راستی شب قدر است ؟

دارم می روم  امشب دانشگاه تبريز شب بيست و يکم را در جمع صميمی و با صفای دوستانی بگذرانم که پارسال هم چنين شبی مهمانشان بودم و برنامه احياء شان گويا بزرگترين مراسم در تبريز است . شب بيست و سوم هم دانشگاه يزد سخنرانی دارم . بر طبق قرائن روايی احتمال بسيار جدی هست که امشب شب قدر باشد ... يعنی راستی امشب است آن شبی که از هزار ماه برتر است ؟ راستی چقدر بايد زمان فشرده شده باشد در هر لحظه امشب ؟

دعا کنيم برای هم و يادمان باشد که به ما گفته اند وقتی دعا می کنيد با شک و ترديد دعا نکنيد...بلکه مطمئن باشيد خدا جوابتان را می دهد مثل کودک گرسنه ای که در آغوش مهربانی مادر از او غذا می خواهد و يقين دارد مادر حتی اگر ساعتی پيش اخم کرده باشد او را به خاطر خطايش گرسنه نخواهد گذاشت ...

آخر هرچه کودک بد باشد مادر همان مادر است ...

و اين کودک مگر جز او مادری دارد که به او پناه ببرد ؟

برای همه کودکان خطا کار دعا کنيم ...به درگاه آن مهر آفرين که در قيامت آشکار می شود بيشترين مهر مادرانه تنها قطره ای از اقيانوس رحمت و دلسوزی و محبت اوست...

او که خلق الانسان من علق ... انسان را از تعلق و دلبستگی و عشق آفريد ...

/ 37 نظر / 18 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مرتضا

نمی خواين چيزی بگين؟ چقدر دوست داشتم حالا همه بچه هايی که می آن واستون کامنت می ذارن تو يه مجلس نشسته بودن و شما هم پيشمون رو زمين نشسته بودين و حرف می زدين....(دنيای غريبيه!)

ح.خ

ببین خدایی خودت یه کاری میکنی ادم بهت شک کنه .شک کنه واقعا کامنتها ایمیل ها رو میخوانی؟!و به یه چیزهای دیگه که اینجا جاش نیست و اگه می دونستم ایمیلم رو می خونید برات ایمیل میزدم.

بهاره

حاج‌آقا زائری سلام نذاريد که فکر کنيم همه درحد حرف بوده هيچ ارزشی حتی برای گفته‌های خودتون قائل نيستيدُ گفتيد صبر کنيد اما فکر می‌کنم ۲۰روز بشه جواب داد

روزنامه نگار

جناب سردبیر می دانید در این ۹ ماه هیچ یک از مسولان روزنامه حاضر نشدند به این روزنامه نگاران کمک کنند و می دانید چه کمکی؟؟؟ آنها ۹ ماه است که در دادگاه تلاش می کنند ثابت کنند که آنها ایرانشهر را منتشر می کرده اند. اما هنوز نتوانسته اند !!!! خنده دار نیست. مدیر شما از پاکی و اخلاص آنها نهایت سوء استفاده را کرده و چنان سند سازی کرده است و حتی رشوه داده تا آنان نتوانند ثابت کنند که روزی در آنجا قلم می زده اند!! این قدرت و توانایی مدیرتان را تحسین نمی کنید؟ کاری که تاریخ نتوانسته را او کرده است. راستی چرا تشویقش نمی کنید. صدایش بزنید و بگویید هم پیاله ات ، سردبیر ایرانشهر سابق را بیاور و قرار داد را تمدید کن ویا علی کار را شروع کنید!

روزنامه نگار

جناب سردبیر برای من فرقی نمی کند که شما روحانی هستید یانه . سخنرانی شمارا در جلسه معارفه روزنامه همشهری خواندم می خواستم از شما به عنوان سردبیر روزنامه همشهری سوال کنم می دانستید که قبلا یک تیم مطبوعاتی ایرانشهرا منتشر می کرد . راستی می دانید آنها الان کجا هستند بعد از اخراج دسته جمعی از روزنامه . می دانید که 9 ماه است در راهروهای دادگاه می دوند تا ثابت کنند روزی در همشهری قلم می زده اند. و می دانید که یکی از دبیران تحریریه شما که پیمانکار ایرانشهر بود به ریش جماعتی روزنامه نگار جماعت کرکر می خندد ! راستی شما نمی خواهید به آنها کمکی کنید . می خواهید صدقه بدهید؟؟

روزنامه نگار

بله در دوران شما نبوده و می توانید بگویید به من ارتباطی ندارد همانگونه که شیخ گفت و ( پ-ر) سردبیر ایرانشهر که با پول خریدند و گفت به من ارتباطی ندارد (البته ایشان به خاطر پول نبود که سکوت کرد فسادهای مالی و ... وی و ناصر خان در ایرانشهر باعث سکوتش شد. باور نمی کنید از بچه های ایرانشهر که به دادگاه شکایت کرده اند سوال کنید تا فسادها را برایتان توضیح بدهند البته نه از آنهایی که سکوت کرده و به دادگاه شکایت نکردند. ) در صورتی که با ارائه یک دست خط از سوی روزنامه نزدیک به ۳۰ روزنامه نگار می توانستند حقوق از دست رفته خود را بدست آورند. البته طبیعی بود با شیتیلی که مسولان روزنامه از قرار داد ایرانشهر از ناصر کرمی و خانمش می گرفتند ، با بچه های ایرانشهر همکاری نمی کردند.

روزنامه نگار

می دانم که شما هم بزودی در همشهری حل خواهید شد و باندی که در همشهری حاکم است شمار ا به ورطه ای که می خواهد می برد. شما هم برای این باند دستمال کاغذی هستید . (خیلی خیلی خیلی بخشید) اما واقعیت است. آنها شما را می ترسانند همانطور که شیخ عطار را ترساندند. و شمار ا چنان کنترل خواهند کرد تا منافعشان به خطر نیفتد. و اگر افتاد. شما هم می افتید مگر آنکه شما ... بگذریم بچه های ایرانشهر سابق در انتظار صدقه نیستند. حق خود را می خواهند و مردی که مرد باشد و اگر حق می گویند با آنها هم صدا شود. آیا کسی هست مرا یاری کند

روزنامه نگار

جناب سردبیر می دانید در این ۹ ماه هیچ یک از مسولان روزنامه حاضر نشدند به این روزنامه نگاران کمک کنند و می دانید چه کمکی؟؟؟ آنها ۹ ماه است که در دادگاه تلاش می کنند ثابت کنند که آنها ایرانشهر را منتشر می کرده اند. اما هنوز نتوانسته اند !!!! خنده دار نیست. مدیر شما از پاکی و اخلاص آنها نهایت سوء استفاده را کرده و چنان سند سازی کرده است و حتی رشوه داده تا آنان نتوانند ثابت کنند که روزی در آنجا قلم می زده اند!! این قدرت و توانایی مدیرتان را تحسین نمی کنید؟ کاری که تاریخ نتوانسته را او کرده است. راستی چرا تشویقش نمی کنید. صدایش بزنید و بگویید هم پیاله ات ، سردبیر ایرانشهر سابق را بیاور و قرار داد را تمدید کن ویا علی کار را شروع کنید!-

روزنامه نگار

(۲)بله در دوران شما نبوده و می توانید بگویید به من ارتباطی ندارد همانگونه که شیخ گفت و ( پ-ر) سردبیر ایرانشهر که با پول خریدند و گفت به من ارتباطی ندارد (البته ایشان به خاطر پول نبود که سکوت کرد فسادهای مالی و ... وی و ناصر خان در ایرانشهر باعث سکوتش شد. باور نمی کنید از بچه های ایرانشهر که به دادگاه شکایت کرده اند سوال کنید تا فسادها را برایتان توضیح بدهند البته نه از آنهایی که سکوت کرده و به دادگاه شکایت نکردند. ) در صورتی که با ارائه یک دست خط از سوی روزنامه نزدیک به ۳۰ روزنامه نگار می توانستند حقوق از دست رفته خود را بدست آورند. البته طبیعی بود با شیتیلی که مسولان روزنامه از قرار داد ایرانشهر از ناصر کرمی و خانمش می گرفتند ، با بچه های ایرانشهر همکاری نمی کردند.

روزنامه نگار

(۴)جناب سردبیر برای من فرقی نمی کند که شما روحانی هستید یانه . سخنرانی شمارا در جلسه معارفه روزنامه همشهری خواندم می خواستم از شما به عنوان سردبیر روزنامه همشهری سوال کنم می دانستید که قبلا یک تیم مطبوعاتی ایرانشهرا منتشر می کرد . راستی می دانید آنها الان کجا هستند بعد از اخراج دسته جمعی از روزنامه . می دانید که 9 ماه است در راهروهای دادگاه می دوند تا ثابت کنند روزی در همشهری قلم می زده اند. و می دانید که یکی از دبیران تحریریه شما که پیمانکار ایرانشهر بود به ریش جماعتی روزنامه نگار جماعت کرکر می خندد ! راستی شما نمی خواهید به آنها کمکی کنید . می خواهید صدقه بدهید؟؟