غزه تمام شد؟

اگر در ادعای خود صادق بودیم و راست می‌گفتیم باید بپذیریم که سنگرها عوض می‌شود اما جهاد باقی است... با همان شور و حال جلوی سفارتخانه و فرودگاه مهرآباد باید برویم دو کلمه زبان یاد بگیریم و کمی تاریخ و جغرافیا بخوانیم!

 

به خدا زشت است آدم ادعای اداره جهان و ام‌القرا و صدور انقلاب داشته‌باشد و رگ گردنش برای آن‌طرف دنیا بیرون بزند اما هر بار که خبری می‌شود چه آیات‌شیطانی و چه دادگاه میکونوس و چه فلسطین و... هیچ کداممان نه می‌دانیم غزه کجاست و نه می‌دانیم تاریخش چیست و نه می‌توانیم دو کلمه درباره‌اش حرف بزنیم!

 

همه هم مثل همیم... اگر حجت‌الاسلاممان نمی‌تواند دو کلمه با خبرنگار عرب حرف بزند آقای دکترمان هم نمی‌تواند جواب خبرنگار انگلیسی را بدهد... کدام یک از ما توی همه این شلوغ پلوغی‌ها توانستیم فقط دو تا وبلاگ دانشجویان مسلمان مصری را پیدا کنیم و فقط یکبار کامنت بگذاریم؟

 

حالا غزه تمام شد؟ رفتیم دوباره سر زندگی‌مان تا شلوغ پلوغی بعدی و احساس تکلیف بعدی و آتش زدن پرچم و...

 

غزه تمام شد و آن همه شور حسینی یکباره رفت؟ با لگدکردن عکس ملک‌عبدالله دیگر عرب‌ها همه به راه آمدند و هدایت شدند؟

 

دیگر مشکل غزه و فلسطین حل شد و... روز از نو روزی از نو؟

 

قدیم‌ها از قرآن می‌خواندیم که: و اعدوا لهم ما استطعتم من قوه... باید جان کند و تکان خورد... بعدش البته شعار هم گاهی بد نیست!

/ 55 نظر / 6 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مبینا

عالییییییییییییییی بود ممنون

سبحان

سلام خوبی ؟! هرجا هستي موفق باشي ،‌ من در حال حاضر سر به راه شدم ، يا بهتر بگم سر به راهوندنم !!! به وبلاگ جديد سر بزن و نظر بده ، نظر آدم حسابيا واسم خيلي مهمه . يا حق

حجت عزیزی

این تظاهرات فرمایشی را نمی‌فهمم. این محکوم کردن‌ها را هم. یک جای کار بدجور لنگ می‌زند!

محمود

باسلام - مقاله انقلاب اسلامی و غرب ، تضاد در ماهیت را در وبلاگ سياست روز مطالعه كنيد -باتشكر

شهر اسطوره ها

عالی بود استاد راه همین است که فرمودین کلاس زبان و کتابخانه شاه در گناباد خطاب به علم :کو پادگان ؟ یک ژاندارم بازنشسته که هنوز در قید حیات است نقل می کند، پس از زلزله 1347 کاخک گناباد ، شاه به همراه اسدالله علم (در سال سوم از 11 سال وزیر دربار شهانشاهی علم که 1345 تا 1356 بود) به گناباد برای بازدید از خرابی های زلزله کاخک آمد.

عبدالله حقدوست

با سلام خدمت شما دوست عزیز و گرامی؛ با مطالب جدید؛ «عزیزم شام چی داریم؟»[گل] و «احادیث هفته سیزدهم»[گل] آپ شدم. در ضمن توصیه می‌کنم علاوه بر ملاحظه آرشیو، حتما باقی احادیث هفته، مخصوصاً احادیث هفته یازدهم و دوازدهم را که «آداب و شرائط دوستیابی»[گل] در آنها ذکر شده، ملاحظه فرمایید. منتظر حضور سبز شما و دوستان محترمتون هستم. بای

حسن

در غزه داخلی مانده ایم، خارجیش پیشکش...نه که نکنیم، منظورم همان حرف شماست. خودمان را باید اول از اندرخم کوچه نخست بیرون بیاوریم... از یادداشت خوبتان ممنون استاد