عظمت ايران اسلامي و نقش پنهان مقام معظم رهبري

پس از برگزاري مانورهاي مقدماتي نظامي در منطقه خليج فارس و اعلام مقتدرانه دستيابي ايران به فن‌آوري هسته‌اي هركس از زاويه‌اي به اين موضوع مي‌نگرد.<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

گاهي معادلات سياسي بين‌المللي و واكنش‌هاي جهاني مورد توجه قرار مي‌گيرد و گاه به افزايش قيمت نفت و مناسبات اقتصادي خاورميانه و منطقه اشاره مي‌شود. اما وقتي گرد و غبار ميدان اين حماسه بزرگ فرو بنشيند آنچه آرام آرام همه را به خود متوجه خواهد ساخت عظمت و عزت ايران اسلامي به  عنوان گرانبهاترين حاصل تدبير و درايت رهبر انقلاب خواهد بود.

ارزشمندترين دستاورد هر پيشوا و رهبر و امير و حاكم براي قوم و قبيله و ملت خود عزت و عظمت است كه اگر حاصل شود همه ارزش‌هاي ديگر را در خود خواهد داشت.

امروز نسل ما به تاريخ مي‌نگرد و خاطرات پدران خود را مرور مي‌كند كه حاكمان و اميراني گاه شرم‌آفرين و حسرت‌زا داشته‌اند. تاريخ ايران سلاطين و پيشواياني را تجربه كرده است كه جز در مواردي اندك شمار، عزت ملت و عظمت مملكت را هزينه خود كرده‌اند؛ كساني كه گاه به خاطر ناتواني‌هاي شخصيتي، گاه به خاطر منافع فردي، گاه به دلايل آشكار و پنهان ديگر نخستين چيزي كه فدا كرده‌اند، اين موضوع حياتي و گرانبها بوده است.

بهره نسل امروز از گذشته‌ها تنها خوانده‌ها و شنيده‌ها است اما هرگاه به ديده انصاف بنگرد، در آنچه سال‌هاي اخير با تمام وجود لمس كرده و در متن آن به سر برده، نشانه‌هايي روشن از فرزانگي و فداكاري يك پيشواي حكيم براي دستيابي ملت به سرافرازي خواهد ديد.

شايد مشكلات پراكنده و كمابيش جدي موجود چشم‌ها را تار كنند، اما واقع‌نگري و قضاوت منصفانه به اين نتيجه خواهد رسيد كه شرايط اجتماعي و سياسي داخلي و خارجي در چند سال اخير چنان پيچيده و گاه حساس بوده كه حتي بعضي صاحب‌نظران و كارشناسان نجات از بحران‌هاي خطرناك اين سال‌ها را تصوري خوش‌بينانه مي‌دانستند چه رسد به اينكه كشور و ملت ما بخواهد پس از طي اين گردنه‌هاي دشوار ادعاي گردن‌افرازي و دشمن افروزي داشته باشد. نسل امروز شايد روزگار خفت و خواري هويت ايراني را در كنار مدعيان قدرت و ثروت جهان به خاطر نياورد اما زبان تاريخ از بيان اين حقيقت خاموش نيست كه ايراني گمنام و سرافكنده و غريب روزگاران گذشته خود را در جمع همگنان كمتر و فروتر مي‌ديد و اگر به قدر و قيمت وجود خود باور مي‌داشت نمي‌توانست سر برافرازد و در ميان توهم غالب سالاري ديگران قامت راست كند.

امروز اما همان ايراني نه تنها خود را خوار و فرودست نمي‌بيند، بلكه قاطعانه‌ ايستاده تا آنچه شايسته و سزاوار آن است به دست آوردن و بدون آنكه زور بگويد، تسليم زور نباشد.

از اين دستاورد گرانبها همه بهره مي‌برند، هم آنان كه رهبر  انقلاب را در تعقيبات نماز خود دعا مي‌كنند و هر روز براي سلامتي ايشان صدقه مي‌دهند و هم آنان كه هنوز به هزار و يك دليل از جمله رفتارهاي نادرست چون مني كه گاه حتي منصوب يا منسوب ايشان هستيم، رابطه عاطفي و اعتقادي چندان قوي با ايشان ندارند. ملت ما در سال پيامبر اعظم، عظمت و عزتي را تجربه مي‌كند كه پيشينيانش كمتر حلاوت آن را چشيده‌اند.

مي‌دانيم كه اين دستاورد حاصل عوامل متعدد است: پيروي ملت ما از اسلام ناب محمدي، نفس گرم و جان پاك امام‌خميني، خون مقدس شهيدان، پايداري و ايستادگي انقلابي مردم و ... در اين ميان برجستگي‌ نقش پنهان مقام معظم رهبري در شرايط حساس امروز چنان است كه بيش از همه عوامل بايد آن را قدر شناخت و سپاس گزارد.

 

/ 29 نظر / 17 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ميثم

سلام.........فارق التحصيلان ؟آيندهي مدرسه عالي هم اميدوارم مثل شما بشند.(يعنيمن)

علی علوی

اين مطلب حرف دل من بود که دلم در سايتها و روزنامه ها به دنبال آن می گشت.از آنجا که من هميشه برای دفاع از آنچه دوست دارم به دنبال دفاع عالمانه و حکيمانه هستم افسوس می خوردم که کسی به اين نکات توجه نمی کند اما با مطلب شما امروز دلم کمی آرام گرفت زيرا حرفی که از دل برايد لاجرم بر دل نشيند.به هر حال از نويسنده مطلب تشکر می کنم و اميدوارم فتح بابی باشد برای دفاع حکيمان وعالمانه از حق زيرا بد دفاع کردن خود بد ترين ضربه را به حقيقت وارد می کند. اين دفاع واقعا انديشمندانه و متفکرانه بود.

داداشی

ديگه رفاقت تعطيل؟! ما را که به حضور نمی پذيريد لااقل به وبلاگم سربزنيد! ضرر نمی کنيد!

فاطمه

سلام. شما نويسنده ی کتاب کوچک تنهايی هستيد؟ می تونين منو راهنمايی کنين که اين کتاب رو پيدا کنم؟ ظاهرا چاپش تموم شده. اقلا تو انقلاب پیدا نميشه. خدا نگهدار.

راحيل

آقای زائری! سلام. لطفا ميل را چک کنيد.

راحيل

آقای زائری سلام! لطفا ميل را چک کنيد. منتظر پاسخ شما هستم. التماس دعا

محمد الهی

من 1 سری سئوال از شما دارم . لطفا" آدرس email خود را بدهيد.

سيد حسن نصرالله

لعنت خدا و رسول خدا بر اين مقام مزخرف رهبری که هر چه فلاکت و فحشا در اين مملکت است از صدقه سری اين ابوفساد و اطرافيان ناپاکش است